PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7603}

Matrix Reaktywacja

The Matrix Reloaded
7,2 242 495
ocen
7,2 10 1 242495
5,8 18
ocen krytyków
Matrix Reaktywacja
powrót do forum filmu Matrix Reaktywacja

wszedł w członka:P załogi i w ludzkiej skórze poszedł do Syjonu. Przecież to program więc jak mógł "ożyć"?

ocenił(a) film na 9
EMdoWU

Tego twórcy filmu do końca tego nie wyjaśnili ale wg. fabuły gdy zginie się w matriksie to ginie się naprawdę bo ciało nie może żyć bez umysłu ale w tym przypadku agent "zabił" umysł członka załogi i od razu zajął jego miejsce w mózgu, krótko człowiek stał się nośnikiem danych dla programu :). Oczywiście to jest moja interpretacja.

ocenił(a) film na 10
Maciek5818

dodam że całkiem nielogiczna i bezsensowna ta twoja interpretacja, nie chodzi mi o domysły tylko o fakty....

ocenił(a) film na 9
EMdoWU

Możesz mieć takie zdanie nikt ci nie zabroni ale nie rozumiem co w tym co napisałem może być nielogicznego po prostu program został zapisany w ludzkim mózgu to proste, jeśli masz jakąś inną teorię to napisz chętnie bym ją poznał. Jak mówiłem twórcy tego nie wyjaśnili wprost dlatego nie podaję "faktów" tylko moje "domysły".

ocenił(a) film na 10
Maciek5818

no właśnie, a mnie chodziło bardziej o wyjaśnienie twórców, może w filmie nie podaja tego ale jkaiś psycho fan na pewno gdzieś tam to wygrzebał z jakiegoś wywiadu itp.

EMdoWU

Faktów nie znajdziesz, bo ich nie ma. W tej materii, jesteśmy skazani na domysły.

użytkownik usunięty
EMdoWU

Mózg działa na zasadzie przesyłania impulsów między neuronami. Skoro da się każde połączenie neuronów opisać w postaci binarnej, to można równie dobrze wprowadzić do mózgu własny program.

EMdoWU

Mózg nie przetwarza danych w postaci binarnej. Nie jestem neurologiem, ale jestem przekonany, że tak nie jest :P.
Nie jest powiedziane też, że Matrix przetwarza dane w postaci binarnej.

W oryginalnym zamyśle Wachowskich, maszyny potrzebowały ludzi nie dla energii, a dla mocy obliczeniowej. W sensie, nie tak jest to przedstawione w filmie, ale wcielenie się Smitha byłoby bardziej przekonywujące w tym świetle.

ocenił(a) film na 10
mosheh

a jak było wytlumaczone w tym?

EMdoWU

Maszyny hodują ludzi dla energii, a wątek z wcieleniem jest zupełnie ad hoc.

ocenił(a) film na 10
mosheh

No właśnie - musi być jakieś wytłumaczenie!!!

ocenił(a) film na 9
EMdoWU

sądzę że nie ma osoby na tej planecie co będzie umiała ci odp na to pytanie ;d nawet pewnie sami twórcy by ci nie odpowiedzieli na to tak jak ty to chcesz

ocenił(a) film na 10
Predator2012

nie no zapaleni fani matriksa !! POMOCYYY!!!

ocenił(a) film na 7
EMdoWU

Kolega w pierwszym poście wytłumaczył Ci o co chodzi, Smith zabił Banea tzn jego własne JA i wprowadził do mózg swój program i przejął jego ciało, proste jak drut. Nie rozumiem z czym masz tutaj problem ?

ocenił(a) film na 10
wojtalafci

do mózgu? myślałem że progamy śmigały w matriksie. Skoro mogły wejśc do mózgu to by weszły jako ludzie do syjonu juz wcześniej.. chyba,.,, i tam walczyły od środka ...

ocenił(a) film na 7
EMdoWU

Oj przyjacielu chyba musisz jeszcze raz dokładnie obejrzeć wszystkie części Matrixa(oczywiście nie piszę tego by ci ubliżyć).
Tylko agent Smith to potrafił, dlaczego ? po 1 starciu z Neo nasz bohater wchodzi do ciała agenta i go niszczy, wtedy też agent Smith staję się Neo tyle, że jego złym wcieleniem.
O czym wielokrotnie mówi wyrocznia: że są jednością.
Smith był poza kontrolą Matrixa, i jak wyraźnie Neo mówił w ostatniej scenie 3 części trylogii Smith wymknął się spod kontroli i potrafił zniszczyć oba światy Realny i Matrix.
Neo również był programem z czego dowiadujemy się w 2 części. On również potrafił przybierać "ludzką" postać. Neo wracał do swojego ciała 6 krotnie o ile dobrze pamiętam.
Neo nigdy nie był "normalnym" człowiekiem od samego początku był programem, w ludzkiej postaci.

Trzeba po prostu obejrzeć, jeżeli ktoś nie rozumie WSZYSTKIE części kilka razy i już sprawa będzie jasna ;)

ocenił(a) film na 10
wojtalafci

no i wszystko jasne :) dzięki.

ocenił(a) film na 7
EMdoWU

No nie ma za co ;)

ocenił(a) film na 8
wojtalafci

a mógłbyś przybliżyć gdzie jest powiedziane, że neo jest programem? Uważam się za fana, a tak istotnej rzeczy nie wiedziałem... :(

ocenił(a) film na 7
luk11c4

Druga część kiedy Neo wchodzi do pokoju architekta, lub ostatnia kiedy Wyrocznia siedzi na ławce z Architektem.

ocenił(a) film na 8
wojtalafci

dziękówa:) za bardzo owija ten architekt w bawełnę i po 2-krotym obejrzeniu tej części nie skapnąłem się, że wypowiedział taką istotną rzecz. Ale niestety, Bozia jednym dała rozum, a drugim nie:D

A jeszcze mógłbyś mi wytłumaczyć, skąd neo miał ciało "szyte na miarę"(czyli o wyglądzie takim jak on) w prawdziwym świecie skoro był programem?

ocenił(a) film na 7
luk11c4

Bo architekt tego nie wypowiada dosłownie, tutaj zostało zostawione pole dla popisu dla widza, który ma się sam domyślić o co chodzi.
Ciało jak ciało takie miał i już, równie dobrze mógł mieć ciało kobiety to tutaj nie miało znaczenia.

ocenił(a) film na 8
wojtalafci

ale z ciałami to jest tak - ludzie byli podłączeni do matrixa i robili za jego zasilanie, a neo nie był człowiekiem tylko programem, to skąd to ciało? ale jeśli wcześniej nie załapałeś, to pewnie nie jest wytłumaczone w filmie;p

ocenił(a) film na 7
luk11c4

No proste - program tworzy swój własny sztuczny płód i zaszczepia się w nim. Co jakiś czas się doskonaląc.

ocenił(a) film na 8
wojtalafci

no wcale nie taki prosty... przynajmniej nie dla mnie;P Ale dzięki, teraz już chyba wszystko rozumiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones