PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95455}

Dzieci kukurydzy V: Pola grozy

Children of the Corn V: Fields of Terror
4,4 1 570
ocen
4,4 10 1 1570
Dzieci kukurydzy V: Pola grozy
powrót do forum filmu Dzieci kukurydzy V: Pola grozy

Technicznie film jest zaskakująco dobry, zarówno zdjęcia jak i muzyka trzymają poziom (jak na film tego pokroju). Fabuła jest równie idiotyczna, jak w poprzednich częściach i podobnie jak poprzednia część, nie wiąże się bezpośrednio z korzeniami historii o dzieciach kukurydzy. Niestety, ale tu debilizm miejscami przeszkadza, gdyż film jest mnie campowy i bardziej poważny od części poprzedniej. Zachowanie bohaterów woła o pomstę do nieba. Klimat jest średni, krwawych scen jest troszkę, w większości standardowe dla tej serii, ale zabrakło ich w środku filmu, gdzie idealnie wpasowały by się zamiast kretyńskich, patetycznych rozmów naszych bohaterów. Na pociechę mamy Freda Williamsona i Davida Carradine, a także bardzo atrakcyjną Evę Mendes.
Ja osobiście bardzo lubię tą serię i w sumie bawiłem się nieźle, ale trzeba pamiętać, że to tylko durny horror klasy b.

ocenił(a) film na 8
kangur_msc_CM

Według mnie bardziej na uwagę zasługują Alexis Arquette i Adam Wylie (jego Ezechiel to obok Izaaka najbardziej charyzmatyczny przywódca). Nie spodobały mi się szczególnie dwie rzeczy:
1.Ezechiel zrobił swoim zwierzchnikiem "pełnoletniego" trupa - to częściowo podważa moją opinię na jego temat - czyżby musiał się nim posługiwac, aby uzyskać autorytet?
2.pomysł z silosem z samozapłonem zamiast znanej z pierwszych dwóch części poruszającej się grudy ziemii o pomste do Nieba woła.

ocenił(a) film na 5
kangur_msc_CM

Zgadzam się z wszystkim co napisałeś, mnie najbardziej przypadł do gustu dość dobry soundtrack.

kangur_msc_CM

Owszem, seria nie najgorsza, lepsza jest niż np. Piła czy Wrong Turn ( gdzie tylko jedynka jest coś warta ). Piątka Dzieciaków z kukurydzy to ostatnia, która ma jakiś poziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones